חדשות

נבחרו יושבי ראש חדשים לעמותת רופאים לזכויות אדם

פרופ' בלה קאופמן וד"ר גיא שלו נבחרו ליושבי ראש משותפים של עמותת רופאים לזכויות אדם. יחליפו בתפקיד את ד"ר מושירה אבו דיא

פרופ' בלה קאופמן ז"ל. "שכחה להתייחס לביופסיה בשל עיסוקיה הרבים". צילום: מירי דוידוביץ

פרופ' בלה קאופמן וד"ר גיא שלו נבחרו ליושבי ראש משותפים של עמותת רופאים לזכויות אדם. פרופ' קאופמן וד"ר שלו יחליפו בתפקידם את ד"ר מושירה אבו דיא, שכיהנה בתפקיד שמונה שנים. השניים יובילו את העמותה לקדנציה של שלוש שנים עד אפריל 2024.

ד"ר גיא שלו, אנתרופולוג רפואי בתכנית עמיתי בובר באוניברסיטה העברית בירושלים

פרופ' קאופמן היא נשיאת המערך האונקולוגי ומנהלת יחידת השד במרכז הרפואי שיבא תל השומר, מבכירות האונקולוגיות בישראל ובעולם. ד"ר (PHD) גיא שלו הוא אנתרופולוג רפואי בתכנית עמיתי בובר באוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים האחרונות השניים מתנדבים בעמותת רופאים לזכויות אדם, כשפרופ' קאופמן שימשה במשך מספר קדנציות גם כחברת ועד מנהל מן המניין.

הוועד המנהל החדש של רופאים לזכויות אדם כולל 11 חברים, מתוכם שש נשים וחמישה גברים, תשעה רופאים ורופאות, אחות ואנתרופולוג רפואי. חברי הוועד החדשים כוללים את ד"ר לינה קאסם, ד"ר ליאור שחר, ד"ר הדיל אלסנע, ד"ר אסאמה טאנוס וד"ר שרון צדוק. אלה מצטרפים לפרופ' מרים הירשפלד, פרופ' צבי בנטואיץ', פרופ' דני פילק, ד"ר אילן גל, הממשיכים לכהונה שנייה או שלישית.

רן גולדשטיין, מנכ"ל עמותת רופאים לזכויות אדם, מסר: "חברי הוועד המנהל החדש שנבחרו מייצגים את המגוון האנושי, המגדרי והלאומי של החברה, בהתאם לערכים ולתפיסות העמותה. אני מבקש להודות ליו"ר העמותה היוצאת, ד"ר מושירה אבו דיא, שליוותה את העמותה במסירות, רגישות ומקצועיות לאורך הדרך, כמו גם ליתר חברי הוועד היוצאים, פרופ' שאול דולברג, ד"ר אחמד מסארוה ופרופ' מיכה אלדר, על ההשקעה והשותפות לדרך".

נושאים קשורים:  עמותת רופאים לזכויות אדם,  פרופ' בלה קאופמן,  ד"ר גיא שלו,  ד"ר מושירה אבו דיא,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
30.04.2021, 09:58

עמותה פוליטית וחברתית שנויה במחלוקת , אינני מבין מה הבמה שהיא מקבלת באתר לרופאים?! אלא אם עורכי האתר מעוניינים בקידום האג\'נדה ה
של עמותה זו

אנונימי/ת
14.05.2021, 09:42

מדויק.

אנונימי/ת
30.04.2021, 13:24

עמותת רופאים לזכויות מחבלים.

אנונימי/ת
30.04.2021, 13:45

מדהים רוםאה נוראית

אנונימי/ת
30.04.2021, 13:47

שוב מדהים
פרופ קאופמן לצערי רופאה נוראית
לא אמפטית, לא רגישה.
וגם לצערי כבר לא מקצועית

30.04.2021, 14:55

בהצלחה במשימתכם החשובה

אנונימי/ת
30.04.2021, 15:22

לא מבין למה האייטם הזה מעניין?
פעם רציתי להתנדב שם אבל בתקנון כתוב שצריך להזדהות עם העמדות הפוליטיות של העמותה. אחרי שקראתי מה כתוב החלטתי לותר. עזרה לחלשים זה ערך, אנטי-ציונות פחות

אנונימי/ת
01.05.2021, 08:51

חבל שהעמותה לא קוראת לעצמה רופאים לזכויות רפואיות או זכות לבריאות של האדם. זכויות אדם הן מושג רחב וחורג ממשמעות רפואית פשוטה ולכן פעילות חשובה של זכויות רפואיות גלשה לפעילות פוליטית, הגישה הפוליטית מונעת מרופאים רבים להשתתף בפעילות ולתרום להצלחת העמותה.