חדשות

אח הותקף במיון ב"אסף הרופא"

הקורונה והעומסים בבתי החולים לא עוצרים את האלימות נגד הצוותים: מטופלת שנזקקה לבדיקת קורונה התנפלה על האח שהגיע אליה כדי ליטול את הדגימה

אלימות נגד צוות רפואי. אילוסטרציה

בעיצומה של מגפת הקורונה בישראל כאשר בתי החולים מדווחים על עומסים – שוב התרחש בסוף השבוע שעבר (ה') אירוע תקיפה של איש צוות רפואי. זה קרה בחדר המיון של המרכז הרפואי אסף הרופא-שמיר. התוקפת הייתה מטופלת שנזקקה לבדיקת קורונה והיא התנפלה על האח שהגיע אליה כדי ליטול את הדגימה.

האח שהותקף סיפר: "באתי לקחת לה בדיקת קורונה לפני אשפוז – כפי שכל מטופל שנכנס לבית החולים חייב לעבור אותה. היא הכתה אותי באגרופים בראש ובגב, ירקה עליי וניפצה את משקפיי. כשאחזתי בידיה כדי שתפסיק להכות אותי, המלווה שלה, בנראה בן משפחה, קפץ עליי, דחף אותי ונתן לי מכות בראש. הוא גם צילם את כרטיס העובד שלי כדי להתלונן עליו. אחיות שהיו עדות לאירוע עזרו לי להדוף את התוקף עד שהגיעו אנשי בטחון", סיפר האח. "פחדתי שבני המשפחה שלה יחזרו לתקוף אותי במהלך משמרת הלילה שלי".

על אירוע האלימות הגיב שאול סקיף, יו"ר חטיבת בתי החולים בהסתדרות האחים והאחיות: "האלימות שקיימת כיום בחברה הישראלית מופנית עתה כלפי אחים ואחיות. אפשר לומר שהם ממש הופקרו על ידי המדינה. הם נמצאים יחד הרופאים בקו הראשון בחזית המלחמה בקורונה וגם בשגרה. המדינה ממשיכה לגלגל את האחריות לבלימת התופעה הזה במקום לתת את מה שנדרש: הגנה על עובדי מערכת הבריאות ותוספת כוח אדם. זו בושה וחרפה ששנים שמנצלים את המסירות של האחים והאחיות מבלי לתת להם גיבוי מלא וביטחון. זו תעודת עניות לרשויות המדינה שלא פועלת בחומרה מול מקרי האלימות הרבים כנגד הצוותים הרפואיים".

נושאים קשורים:  אלימות בבתי החולים,  אסף הרופא-שמיר
תגובות