קורונה בישראל

ב"הלל יפה" וב"איכילוב" החלו לבצע פיענוח בדיקות לקורונה בתוך 90 דקות

מנהלת המעבדה המיקרוביולוגית ב"הלל יפה": "מדובר במכשיר ששודרג על ידי קיטים המתאימים לאבחון נגיף הקורונה החדש - הבדל קטן אך משמעותי"

עובדת מעבדה ב"הלל יפה". בדיקת קורונה בתוך שעה וחצי. צילום: אלכס גרינמן

בשבועות האחרונים הצביעו גורמי הרפואה השונים על כך שאחד הכשלים המשמעותיים במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל הוא משך הזמן הנדרש בין נטילת בדיקות הדיגום ועד קבלת תוצאות שלב הפענוח לאימות נוכחות הנגיף אצל הנבדק.

בבתי החולים איכילוב בתל אביב ו"הלל יפה" בחדרה החלו אתמול (ה') לבצע פיענוח בדיקות לקורונה שמציגות את התוצאות בתוך שעה ומחצה – מהירות שלא היתה עד כה. המשמעות: אפשרות למתן מענה זריז ויעיל לכל מי שנדרש עבורו תשובה מהירה, בעיקר חולים הנזקקים לאשפוז.

ד"ר שרית פרימן, מנהלת המעבדה המיקרוביולוגית ב"הלל יפה", מסרה: "מדובר במכשיר ששודרג כעת על ידי קיטים המתאימים לאבחון נגיף הקורונה החדש - הבדל קטן ומשמעותי".

ב"איכילוב" הצטיידו בטכנולוגיה אמריקאית חדשנית שתוארה כ"אמינה ואיכותית". השימוש במערכת זאת הוא לצרכים פנימיים של בית החולים כדי לסייע לאתר את התפשטות הנגיף במוקדים שבהן יש חשיבות מיוחדת לקבלת תוצאות בזמן קצר: מחלקות המיון הכללי, מיון יולדות ומיון ילדים וכדי למנוע חשיפה של צוותי הרפואה לנגיף. אולם, לצד יתרונה כמערכת שמפענחת דיגום בתוך זמן קצר יש לה חיסרון בולט: עלותה פי ארבעה מכל מערכת בדיקה רגילה והיא איננה מסוגלת לבצע פיענוח של מספר רב של דגימות.

ד"ר חנוך גולדשמידט, מנהל אגף המעבדות ב"איכילוב", מסר שכבר שלשום בוצעו בבית החולים באמצעות מערכת זאת 30 בדיקות פענוח. בטכנולוגיה זאת מתבצעת לכל דגימה בדיקת פענוח בנפרד על כל שלביה עד קבלת התוצאות.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  איכילוב,  בית החולים הלל יפה,  חדשות,  קורונה,  בדיקת קורונה
תגובות