קורונה בישראל

zoom על הקורונה: רופאי "הלל יפה" נועצו עם רופאים מומחים מווהאן סין. צפו:

החלטות על דרכי טיפול, ביצוע הנשמה בשיטות שונות, שיחה על נוגדי קרישה ותסחיף ריאתי – כל אלה ועוד עלו בשיחה של רופאי "הלל יפה" העוסקים בטיפול בחולי הקורונה עם המומחים בסין

ישיבת זום חוצת יבשות. מומחי הלל יפה ומומחי ווהאן, סין. צילום: דוברות בית החולים הלל יפה

בישיבת "זום" חוצת מדינות נועדו מומחי המרכז הרפואי הלל יפה עם מומחים בבית החולים בווהאן, סין, זאת בתיווך שגרירות ישראל בסין, במטרה ללמידה הדדית, יצירת שת"פ ולימוד מהניסיון הסיני.

החלטות על דרכי טיפול, ביצוע הנשמה בשיטות שונות, שיחה על נוגדי קרישה ותסחיף ריאתי ועוד – כל אלה עלו בשיחה של מומחי המרכז הרפואי הלל יפה העוסקים בטיפול יומיומי בחולי קורונה מתחילת מרץ השנה. השיחה התאפשרה הודות לקשר שנוצר עם ד"ר אליאס חילו וד"ר ג'מיל מוחיסן מהמחלקה לזיהומיות א' מול שגרירות סין בישראל לאחר שאושפזו במחלקה חולי קורונה מסין.

לאחר שחרורם מהמחלקה עלה הרעיון ליצור שיחה בין מומחים ב"הלל יפה" לבית החולים בווהאן, סין, שם פרץ הנגיף לראשונה, על מנת לבצע למידת עמיתים ולשאול ישירות את "המקור": הידע הסיני מהמומחים שטיפלו בנגיף עם התפרצותו בסין. מכאן, הדרך לישיבת "זום" – אמצעי התקשורת העיקרי בימים אלה - היתה קצרה.

בשיחה השתתפו מומחים במחלות זיהומיות, ברפואה פנימית, מהנהלת המרכז הרפואי וכן אורחים שהוזמנו לשיחה מבתי חולים נוספים בארץ.

בסיום השיחה ציינו כל המשתתפים כי אחד הדברים המרכזיים שעלו בשיחה היה שהטיפול הניתן בישראל אינו שונה ואינו נופל מהטיפול ומההתוויות להמשך כפי שציינו בצד הסיני. עוד ציינו כי ללא ספק, מאמרים ומחקרים שנכתבו בסין והיוו את חומר הבסיס לטיפול בחולי נגיף הקורונה סייעו למתן טיפול נכון גם בישראל.

"נגיף הקורונה, כידוע, אינו יודע גבולות מהם", אמר ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה. "הוא חוצה ארצות, מגזרים, אמונות, גילאים ודעות. מהבחינה הזאת, ניתן לראות התגייסות של מומחים ברמה הבינלאומית המייעצים זה מנסיונו של זה ומשתדלים ללמוד על הנגיף ככל הניתן, בפרק זמן קצר מאוד של חודשיים-שלושה בלבד. אנו נמשיך לעשות את המיטב למטופלינו בתחום זה, כפי שעשינו עד כה".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  בית החולים הלל יפה,  ווהאן,  מחלקת קורונה,  ד"ר מיקי דודקביץ,  קורונה,  טיפול לקורונה,  זום,  zoom,  חדשות
תגובות