חדשות

המשטרה עצרה שני חשודים בהפעלת מעבדה פיראטית לייצור תרופות ומשחות

שני תושבי בני ברק נעצרו בחשד שהפעילו מעבדה ביתית לייצור תרופות לא חוקיות | בדירה נתפסו אלפי דולרים וכמויות גדולות של משחות, אמפולות, אבקות וסירופים המכילים חומרים מסוכנים

מארזי תרופות שנתפסו בפשיטה. צילום: דוברות משרד הבריאות

בפעילות משותפת שנערכה אתמול (ד') על ידי האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות בשיתוף יחידת הונאה תל אביב ורשות המיסים, נתפסה בבני ברק מעבדה פיראטית בבית פרטי שבה, על פי החשד, יוצרו תרופות ביתיות ומשחות, ללא אישור ופיקוח משרד הבריאות ועל בסיס חומרי גלם לא ידועים.

במהלך הפשיטה עצרה המשטרה שני תושבי בני ברק (78 ,70) החשודים שהפעילו את המעבדה. היום (ה') הובאו החשודים לבית המשפט השלום בתל אביב, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

אבקות, משחות וסירופים לא חוקיים. צילום: משרד הבריאות

במקום נתפסו כמויות גדולות של מארזים אשר יועדו למכירה כחומרים רפואיים ואשר מכילים, על פי החשד, חומרים מסוכנים המהווים סכנה לשלום הציבור. כמו כן נתפסו עשרות אלפי שקלים ואלפי דולרים אשר הוחבאו בדירה. גורמי האכיפה חושדים כי הכסף אשר הוסתר מהווה את הרווח שעשו החשודים ממכירת החומרים המסוכנים לציבור ואשר, בנוסף, לא דווחו למס הכנסה.

עוד נמצאו בפשיטה מאות צנצנות המכילות משחות אשר יועדו לטיפול במחלות עור שונות. כמה מהמשחות הכילו חומרים פעילים תרופתיים המחייבים מרשם רופא. כמו כן, נתפסו סירופים רבים שלא ידוע מהו הרכבם, אבקות לא מזוהות, אמפולות להזרקה ותרסיסים שונים.

נושאים קשורים:  מעבדה פיראטית,  תרופות לא חוקיות,  חדשות,  פשיטה,  מעצר
תגובות
 
אנונימי/ת
06.12.2019, 11:25

קשקוש, בכל בית יש תרופות כאלה רובן OTC