חדשות

חודש המודעות לסרטן השד: הכירורגים הפלסטיים לובשים ורוד

במסגרת קמפיין של האיגוד לכירורגיה פלסטית להעלאת המודעות לסרטן השד ילבשו רופאים ורופאות מומחים בתחום חלוקים ורודים בעת עבודתם בבתי החולים

רופאים בוורוד. חברי האיגוד לכירורגיה פלסטית בהר"י. צילום: ישראל הדרי, סגנון והפקה: נאוה עינבר

לרגל חודש המודעות לסרטן השד המצוין עתה, התכנסו במרכז הרפואי שי מדיקל ברמת גן מומחים בכירורגיה פלסטית ומנהלי מחלקות העוסקים בשחזור שד לצילום משותף כשהם לבושים בחלוקים ורודים. זאת, ביוזמת האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית.

כמה מהרופאות והרופאים ילבשו את החלוק הוורוד במשך כל החודש במהלך עבודתם במחלקות לכירורגיה פלסטית בבתי החולים. החלוקים הוכנו במיוחד לצורך הקמפיין הזה.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית, מסר: "בישראל נעשים מדי שנה כ-1,000 ניתוחים לשחזור שד שעוברות נשים שחלו בסרטן שד. חלק מהשחזורים כוללים משתל תותב לאחר הסרת הגידול הסרטני או שימוש ברקמות עור ושומן שנלקחים מאזורי גוף אחרים או שימוש ביריעה ביולוגית המבוססת על רקמה אנושית".

נושאים קשורים:  האיגוד לכירורגיה פלסטית,  ד"ר מאיר כהן,  סרטן השד,  שחזור שד,  חדשות,  חלוק ורוד
תגובות
 
אנונימי/ת
16.10.2019, 19:31

כל הכבוד

אנונימי/ת
16.10.2019, 21:05

אני שונא/ת את החלוקים הלבנים . יש הרבה אנשים שהלבן הזה מכניס אותם ללחץ. נקרא תיסמונת החלוק הלבן- עליית לחץ דם בסביבה קלינית . ממליצה להחליף את הצבעים של הלבן לצבעים כמו ורוד, תכלת , כחול , וכד..... מספיק עם הלבן... כמו בחו"ל. זה נכון לגבי כל אנשי המקצוע . גם אחיות וכד... צבעים אחרים . לא לבן .

אנונימי/ת
16.10.2019, 22:20

יש לי שאלה ממתי כירורגים פלסטיים מטפלים בסרטן השד אולי בשיחזור מה התפקיד של כירורגים כלליים

אנונימי/ת
23.10.2019, 16:52

אז צריך להתרגל ל'תסמונת החלוק הורוד'?
זה נשמע מאוד שוביניסטי...