ד"ר אלכסנדר קורין, שמונה לא מזמן למנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי הלל יפה, קיבל את חייו במתנה מעמיתים למקצוע שביצעו בו החייאה, לאחר שאיבד את הכרתו במחלקה. הוא הובהל לחדר צנתורים במערך הלב של "הלל יפה", שם עבר צנתור דחוף, והוא מאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב. הסיבה להתמוטטות הפתאומית אינה ברורה, למעט "עומס של עבודה", כפי שהוא מתאר. "אלה הם חיי כירורג, תמיד עמוס".

כזכור, לפני כשבוע נפטרו שני רופאים - ד"ר אורן זוסמן ז"ל וד"ר אלי פיליפ טוויטו ז"ל - מהתקף לב במקום עבודתם, לאחר שחשו ברע, בדקו את עצמם והמשיכו בעבודה.

האירוע האחרון קרה ביום חמישי האחרון בעת שד"ר קורין סיים משמרת עמוסה ככירורג טראומה. ד"ר יונס ערוואה, הכירורג ששהה עימו בחדר, חזה בעמיתו מאבד באופן פתאומי את הכרתו. האחרון התעשת, הזעיק את עמיתיו למחלקה, שביצעו בו עיסוי לב, העריכו נכונה את מצבו הקריטי, נעזרו במכשיר דפיברילטור ובכך הצילו את חייו.

ד"ר קורין הועבר בבהילות לחדר צנתורים בהיותו מונשם ומורדם, שם צונתר על ידי ד"ר אהרון פרימרמן, מנהל יחידת צנתורים. ביום המחרת התעורר ואינו סובל נזק קרדיולוגי או נוירולוגי כלשהו.

ד"ר קורין התייחס באתר וואלה לעבודה במשמרות בבית החולים: "כולם כבר יודעים כמה קשה אנחנו עובדים. משמרות ארוכות, עומס בניתוחים, עומס בעבודה, שעות ארוכות על הרגליים, אז הגוף קרס".

לדבריו, מעולם לא סבל מליבו, ולכן הסיבה להתמוטטות הפתאומית אינה ברורה לחלוטין, למעט העומס עבודה, כפי שהוא מתאר: "אלה הם חיי כירורג, תמיד עמוס", הוא מסכם ומודה לעמיתיו ועל מזלו הרב.

ד"ר אהרון פרימרמן, שבדק את ד"ר קורין הבוקר (ב') במחלקה מסביר כי כפי הנראה מדובר היה בהפרעת קצב חריפה, אך ד"ר קורין עדיין נמצא בבירור ובהשגחה, ובעיקר צריך כרגע מנוחה, לאור האירוע החריג שעבר.

יו"ר ארגון רופאי המדינה וסגן יו"ר הר"י, ד"ר זאב פלדמן, אמר "לוואלה" בתגובה לאירוע: "עוד רופא התמוטט בעת מילוי תפקידו. רצף האירועים הטרגיים מחייב לימוד והבנה של הסיבות אך ברור שדרושה פעולה דחופה להקטנת העומס הבלתי אפשרי המוטל עלינו".