חדשות

מנהל יחידת הטראומה ב"הלל יפה" התמוטט במחלקה - עמיתיו הצילו את חייו

בתום משמרת עמוסה התמוטט הכירורג ד"ר אלכסנדר קורין המאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב ומסביר: "עומס בעבודה, שעות ארוכות על הרגליים, אז הגוף קרס"

ד"ר אלכסנדר קורין, מנהל יחידת הטראומה ב"הלל יפה", מאושפז להשגחה ביחידה לטיפול נמרץ לב

ד"ר אלכסנדר קורין, שמונה לא מזמן למנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי הלל יפה, קיבל את חייו במתנה מעמיתים למקצוע שביצעו בו החייאה, לאחר שאיבד את הכרתו במחלקה. הוא הובהל לחדר צנתורים במערך הלב של "הלל יפה", שם עבר צנתור דחוף, והוא מאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב. הסיבה להתמוטטות הפתאומית אינה ברורה, למעט "עומס של עבודה", כפי שהוא מתאר. "אלה הם חיי כירורג, תמיד עמוס".

כזכור, לפני כשבוע נפטרו שני רופאים - ד"ר אורן זוסמן ז"ל וד"ר אלי פיליפ טוויטו ז"ל - מהתקף לב במקום עבודתם, לאחר שחשו ברע, בדקו את עצמם והמשיכו בעבודה.

האירוע האחרון קרה ביום חמישי האחרון בעת שד"ר קורין סיים משמרת עמוסה ככירורג טראומה. ד"ר יונס ערוואה, הכירורג ששהה עימו בחדר, חזה בעמיתו מאבד באופן פתאומי את הכרתו. האחרון התעשת, הזעיק את עמיתיו למחלקה, שביצעו בו עיסוי לב, העריכו נכונה את מצבו הקריטי, נעזרו במכשיר דפיברילטור ובכך הצילו את חייו.

ד"ר קורין הועבר בבהילות לחדר צנתורים בהיותו מונשם ומורדם, שם צונתר על ידי ד"ר אהרון פרימרמן, מנהל יחידת צנתורים. ביום המחרת התעורר ואינו סובל נזק קרדיולוגי או נוירולוגי כלשהו.

ד"ר קורין התייחס באתר וואלה לעבודה במשמרות בבית החולים: "כולם כבר יודעים כמה קשה אנחנו עובדים. משמרות ארוכות, עומס בניתוחים, עומס בעבודה, שעות ארוכות על הרגליים, אז הגוף קרס".

לדבריו, מעולם לא סבל מליבו, ולכן הסיבה להתמוטטות הפתאומית אינה ברורה לחלוטין, למעט העומס עבודה, כפי שהוא מתאר: "אלה הם חיי כירורג, תמיד עמוס", הוא מסכם ומודה לעמיתיו ועל מזלו הרב.

ד"ר אהרון פרימרמן, שבדק את ד"ר קורין הבוקר (ב') במחלקה מסביר כי כפי הנראה מדובר היה בהפרעת קצב חריפה, אך ד"ר קורין עדיין נמצא בבירור ובהשגחה, ובעיקר צריך כרגע מנוחה, לאור האירוע החריג שעבר.

יו"ר ארגון רופאי המדינה וסגן יו"ר הר"י, ד"ר זאב פלדמן, אמר "לוואלה" בתגובה לאירוע: "עוד רופא התמוטט בעת מילוי תפקידו. רצף האירועים הטרגיים מחייב לימוד והבנה של הסיבות אך ברור שדרושה פעולה דחופה להקטנת העומס הבלתי אפשרי המוטל עלינו".

נושאים קשורים:  חדשות,  ד"ר אהרון פרימרמן,  ד"ר אלכסנדר קורין,  יחידת הטראומה הלל יפה,  ד"ר יונס ערוואה
תגובות
 
11.02.2019, 18:47

הרבה בריאות. החלמה מהירה, ומי יתן שסוף סוף ישונו "נורמות" העבודה האיומות והנוראיות של הרופאים.

אנונימי/ת
11.02.2019, 19:29

" מה ענין שמיטה להר סיני " ?
הארוע היה פוקד אותו בכל מקרה ובכל מצב. על צות רופאיו לחקור ביסודיות מה הרקע הסיבתי ולהתאים טיפול שימנע השנות של ארוע דומה ויאפשר לו תפקוד מלא .
יתר על כן מנהל יחידת הטראומה נראה קשיש ( ביולוגית) ואולי יש להמליץ לו על פרישה מוקדמת לגמלאות .

אנונימי/ת
11.02.2019, 19:39

טוקבקיסט עלוב ומטומטם. אין אף אחד שיסנן תגובות כאלה?

11.02.2019, 21:49

חברי האנונימי מ19:29 , ברפואה אנחנו לא יודעים באופן בטוח מה "היה קורה/פוקד בכל מצב", האמת היא שכל שאנחנו יודעים זה שאנחנו לא יודעים מספיק ומתקשים מאוד לקבוע. גאווה נוירוטית והיבריס אין להם מקום במקצוע הזה. לעניין גיל ביולגי בפרט וגיל בכלל, מראה כזה או מראה אחר, הרי אני מאחל לך בריאות טובה, אריכות ימים וזקנה יפה ומופלגת לצד רעים טובים ובני משפחה אוהבים.

אנונימי/ת
12.02.2019, 07:08

לאיש השמיטה והר סיני המומחה לאפידמיולוגיה, רפואה מונעת וגרנטולוגיה גם יחד. אכן לאחר אוטם חד בשריר הלב יש לבצע הערכה של גורמי הסיכון הקלאסים לתחלואה טרשתית (אם לא בוצע קודם) ולטפל בשום שכל בסטטינים אספירין ושאר תכשירים רפואיים. יש כמובן לעשות המיטב בשינוי אורחות חיים על מנת להפחית הסיכוי להישנות, למנוע ארוע מוחי ולעקוב אחר התפתחות סיבוכים מוקדמים ומאוחרים. אשר לגילו/קשישותו/מראהו של הרופא החולה. כידוע לך ברפואה של היום אנשים ממשיכים לעבוד, לקיים חיי חברה ומשפחה שנים רבות אחרי אוטם שריר הלב בבריאות טובה. הגישה של "נטישת עיסוק או יציאה לגימלאות אינה מקובלת זה מספר עשורים בקרדיולוגיה וברפואה בכלל". אנא, עדכן ידיעותיך.

13.02.2019, 12:19

שמי דר לביא קליין, אני מאחל לחולה בריאות שלמה ולך-שתישאר אנונימי כל חייך

11.02.2019, 20:19

בהצלחה לאמיצים, תהיו בריאים ורפואה שלמה. אני גם הצלתי את עצמי בלית ברירה מעבודה בלחצים לא הגיוניים בבית חולים. כמו שמראה התגובה הלא מתוחכמת של האנונימי האמיץ שזה היה קורה בכל מצב. לא מבין שום דבר. אולי אם לא היה מאבד הכרה גם הוא לא היה איתנו היום.

אנונימי/ת
11.02.2019, 21:31

ד"ר קורין,
תפסיק לשחק אותה מסכן וחולה...
בעיני נערי האוצר אתה בסך הכל עוד מנהל מושחת שעושק את הציבור הרחב ומרוויח מליונים על חשבונו.
אז יאללה, תזיז את עצמך כבר ותחזור לעבודה
(רפואה שלמה!)

אנונימי/ת
11.02.2019, 21:55

לפני 12 שנים בדיוק הייתי ברוטציה אצל ד"ר קופלמן (ופרופ' פיירמן) עד היום אני מעריץ אותה למרות שבחרתי מקצוע אחר. היאנשילוב נדיר של מקצועיות, חוכמה ואנושיות . מענטש אמיתית .